ضایعات الکترونیکی

تاریخ بروزرسانی قیمت ها 1401/06/28

ضایعات الکترونیکی

نوع ضایعات الکترونیکیقیمت خرید خرده ای ضایعات الکترونیکی به تومانتوضیحات
1قیمت برد موبایل چینی480000قیمت بر حسب کیلو گرم
2قیمت برد موبایل هندی220000قیمت بر حسب کیلو گرم
3قیمت برد های قهوه ای مانند شاسی تلویزیون، برد رادیو تلوزیون، برد لامپ9000-قینت دقیق بردهای قهوه ای ضایعاتی نسبت به نوع قطعات و نوع برد متفاوت استقیمت بر حسب کیلو گرم
4قیمت باطری موبایل و تبلت20000قیمت بر حسب کیلو گرم
5قیمت ضایعات برد اصلی موبایل1370000قیمت بر حسب کیلو گرم
6قیمت ضایعات مادربرد50000قیمت هر عدد
7قیمت رم ضایعاتی10000قیمت هر عدد
8قیمت هارد ضایعاتی22000قیمت هر عدد
9قیمت کارت گرافیک ضایعاتی10000قیمت هر عدد
10قیمت پردازنده ضایعاتیتوافقیقیمت هر عدد بر حسب مدل
11قیمت ضایعات درایو نوری یا cd15000قیمت هر عدد
12قیمت ضایعات پاور20000قیمت هر عدد
13پاور گرین-پاورهای برند GREEN100000330 وات و بالاتر در صورت عدم تعمیر
14قیمت مانیتور CRT110000قیمت هر عدد
15قیمت مانیتور LCD ضایعاتی50000قیمت هر عدد
16قیمت تلویزیون LCD ضایعاتیتماس بگیریدقیمت هر عدد
17قیمت تلویزیون 20 و 21 اینچتماس بگیریدقیمت هر عدد
18قیمت کیس کامل ضایعاتیتماس بگیریدبا توجه به قطعات داخل کیس
19قیمت کارت صوتی/مودم/شبکه8000قیمت هر عدد
20قیمت پرینتر/کپی/فکستماس بگیریدکیلویی
21قیمت ضایعات ماوس و کیبوردتوافقیقیمت هر عدد
22قیمت قاب کیس30000قیمت هر عدد
23قیمت آداپتور و کابل برقتماس بگیریدقیمت بر حسب کیلو گرم
24قیمت فن سی پی یوتماس بگیریدقیمت بر حسب کیلو گرم
25قیمت دستگاه های بانکی و صنعتیتوافقیقیمت هر عدد
26قیمت کولر، یخچال و سایر دستگاه هاتوافقیقیمت هر عدد
27قیمت سی دی سوخته5000قیمت بر حسب کیلو گرم
28قیمت فیلم و عکس رادیولوژی480000قیمت بر حسب کیلو گرم
29 قیمت برد الکترونیکی پاوریتماس بگیریدقیمت بر حسب کیلو گرم
30قیمت سی دی رام12000قیمت برحسب عدد

ضایعات الکترونیکی به تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی دور ریخته شده ای اطلاق می شود که در «پایان عمر خود» هستند یا دیگر برای استفاده مناسب نیستند. می تواند شامل مواردی مانند:

تجهیزات فناوری اطلاعات و مخابرات – تلفن همراه، لپ تاپ، کامپیوتر، دستگاه فتوکپی، چاپگر
لوازم خانگی کوچک و بزرگ – توستر، سشوار، یخچال، واحد تهویه مطبوع
تجهیزات صوتی بصری – تلویزیون، پخش کننده دی وی دی، استریو، دوربین
اسباب بازی ها، وسایل سرگرمی و ورزشی – کنسول های بازی، تردمیل، قطار برقی
ابزار ایمنی و نظارت – آشکارسازهای دود، ترموستات
افزایش سریع استفاده از تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در اقیانوس آرام منجر به افزایش حجم زباله با دور ریختن آنها می شود. اقلام برقی و الکترونیکی پایان عمر حاوی بسیاری از اجزای قابل بازیافت و با ارزش مانند مس، فولاد و طلا هستند که می توانند مجدداً مورد استفاده قرار گیرند. اکثر اجزای مورد استفاده در تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی (از جمله تجهیزات محاسباتی) در نهایت می توانند دوباره مورد استفاده قرار گیرند یا بازیابی شوند و به محصولات جدید تبدیل شوند.

ضایعات الکترونیکی یک ماده بازیافتی بسیار ناهمگن است. در این مورد، قیمت‌های خرید بر اساس محتویات فلزی موجود است، که به موجب آن محتویات طلا، نقره، پالادیوم و مس مربوطه از جزء به جزء، از PCB به PCB و از تراشه به تراشه متفاوت است، به این معنی که معیارهای مرتب‌سازی برای e را مشخص می‌کنیم. گروه های قیمت ضایعات به منظور محاسبه ارزش خرید منصفانه. تمام باتری ها باید برداشته شوند. قیمت‌های خرید ما به‌طور خودکار چندین بار در روز با قیمت‌های فعلی فلزات تنظیم می‌شود. برای مقادیر بیشتر PCB یا اجزای یکسان از صنعت، پس از تعیین محتوای فلزی در آزمایشگاه خود، قیمت‌های خرید فردی را بر اساس نمونه‌های ارسالی محاسبه می‌کنیم.

وقتی به کارهای روزمره ای فکر می کنیم که مردم می توانند برای محافظت از محیط زیست انجام دهند، بازیافت اغلب به ذهن خطور می کند. این یک عمل چندین دهه است که در آن مردم این مفهوم را پذیرفته اند که ما باید از مواد، حتی الکترونیک، برای حفظ منابع تجدیدناپذیر خود استفاده مجدد کنیم. اما هزینه بازیافت وسایل الکترونیکی به طور خاص چقدر است و چرا باید به آن اهمیت دهیم؟

امروزه بازیافت بسیار پیچیده تر و گسترده تر شده است. توسط دولت های محلی و شرکت های خصوصی مدیریت پسماند به عنوان یک خدمات عمومی انجام می شود. این بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره برای اکثر شهرها است، و مردم آن را بیشتر به عنوان یک وظیفه مدنی به جای یک فعالیت داوطلبانه در نظر می گیرند.

اما دقیقا چه چیزی بازیافت الکترونیک را از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می کند؟ آیا بازیافت ارزش هزینه را دارد؟ طبق تعریف، بازیافت «فرایند تبدیل مواد زائد به مواد قابل استفاده مجدد» است. اکثر محصولات و ضایعاتی که ما هر روز استفاده/تولید می کنیم قابل بازیافت هستند. با این حال، بازیافت ارزش پولی خود را تنها در صورتی ثابت می کند که محصولات بازیافتی فروخته شده در بازار، درآمد کافی برای جبران هزینه های فرآیند (یعنی عملیات، نیروی کار و غ

یره) ایجاد کنند. مانند بسیاری از خدمات در اقتصاد بازار آزاد، هزینه بازیافت الکترونیک با شرایط اقتصادی در نوسان است.

خطرات ضایعات الکترونیکی و اثرات آن بر محیط زیست و انسان

زباله های الکترونیکی تأثیر منفی بر خاک دارند
زباله های الکترونیکی می توانند اثرات مخربی بر خاک یک منطقه داشته باشند. هنگامی که زباله های الکترونیکی تجزیه می شوند، فلزات سنگین سمی آزاد می شوند. این فلزات سنگین شامل سرب، آرسنیک و کادمیوم است. هنگامی که این سموم به خاک نفوذ می کنند، گیاهان و درختان را نیز تحت تأثیر قرار می دهند.

بنابراین، این سموم می توانند وارد غذای فرد شوند که می تواند منجر به نقایص مادرزادی و همچنین تعدادی دیگر از عوارض سلامتی شود.

زباله های الکترونیکی بر آب تأثیر منفی می گذارند
زباله های الکترونیکی که توسط مردم به طور نامناسب دفع می شوند منجر به ورود سموم به آب های زیرزمینی می شود.

این آب های زیرزمینی پایه بسیاری از جریان های سطحی، دریاچه ها و برکه ها را تشکیل می دهد. بسیاری از حیوانات برای غذا به این کانال های آب متکی هستند. بنابراین، این سموم می توانند این حیوانات را بیمار کرده و باعث عدم تعادل در اکوسیستم شوند.

زباله های الکترونیکی نیز می تواند بر افرادی که به این آب متکی هستند تأثیر بگذارد. سمومی مانند سرب، باریم، جیوه و لیتیوم نیز سرطان زا محسوب می شوند.

زباله های الکترونیکی بر هوا تأثیر منفی می گذارد

هنگامی که زباله های الکترونیکی سوزانده می شوند، این فرآیند می تواند هیدروکربن هایی را در جو آزاد کند که باعث آلودگی هوا می شود. در نتیجه اثرات منفی بر بسیاری از حیوانات و انسان ها می گذارد. علاوه بر این، این هیدروکربن ها می توانند به اثر گازهای گلخانه ای کمک کنند. به گفته بسیاری از دانشمندان، یکی از عوامل اصلی گرم شدن کره زمین است.

قیمت ضایعات الکترونیکی

آیا بازیافت الکترونیک مقرون به صرفه است؟
تجارت بازیافت نه تنها مزایای زیست محیطی بی شماری دارد، بلکه می تواند بسیار سودآور نیز باشد. تخمین زده می شود که 100 میلیارد دلار تجارت در سراسر جهان است. اما این رقم به عوامل خاص بازار به ویژه در مورد زباله های الکترونیکی بستگی دارد. این شامل هر محصولی می شود که با برق کار می کند (مانند لپ تاپ، تلویزیون، استریو و غیره). این محصولات حاوی کالاهای مختلفی هستند که شامل انواع فلزات، پلاستیک و سایر مواد مبتنی بر نفت است. به همین دلیل، بازار فعلی بازیافت مواد الکترونیکی با قیمت نفت همبستگی دارد.

روش کار این بازار ساده است. اول از همه، شرکت هایی که محصولات الکترونیکی تولید می کنند باید مواد خود را از فروشندگان کالا خریداری کنند. در یک سیستم بازار آزاد، شرکت‌ها معمولاً می‌خواهند ارزان‌ترین کالاهای ممکن را بخرند تا سود خود را به حداکثر برسانند. همانطور که گفته شد، اگر نفت ارزان باشد، تولید فلزات و پلاستیک های جدید نیز ارزان می شود. شرکت ها آن کالاهای جدید را به جای کالاهای بازیافتی خریداری خواهند کرد. کالاهای بازیافتی تنها زمانی ارزش دارند که قیمت نفت بالا باشد زیرا قیمت ساخت مواد جدید بسیار گران می شود. در حالی که قیمت محصولات الکترونیکی جدید به طور کلی ثابت است، هزینه های ساخت محصولات بین فروشندگان بازیافت و تولید کننده با نوسان قیمت نفت تغییر می کند.

هزینه های بازیافت وسایل الکترونیکی چقدر است؟
در میان محصولات زائد الکترونیکی اقلام خاصی وجود دارد که دارای ارزش بالاتر و مواردی هستند که ارزش کمتری دارند. اقلام با ارزش شامل لپ‌تاپ، نمایشگر، گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، تلویزیون‌های صفحه تخت و به طور کلی هر وسیله الکترونیکی است که ارزش فروش مجدد خوبی دارد. اقلام کم ارزش که به عنوان دستگاه های الکترونیکی زباله جهانی (UWED) نیز شناخته می شوند، بیشتر در معرض از دست دادن ارزش خود در هنگام کاهش قیمت نفت هستند زیرا فروش مجدد آنها دشوار است. اینها عبارتند از صفحه کلید، تلویزیون های CRT، سیم، چاپگر، مایکروویو، اسکنر و روتر. به عبارت دیگر، بیشتر اقلام الکترونیکی که در نهایت به زباله می روند.

مشکل اقلام کم ارزش این نیست که قابل بازیافت نیستند، بلکه با قیمت پایین نفت برای بازیافت بسیار گران می شوند (ما آنها را با قیمت 0.75 در هر پوند بازیافت می کنیم). این منجر به دفع آنها در محل های دفن زباله به عنوان یک جایگزین ارزان تر می شود. به نقل از استیسی وانک اسمیت از NPR; کلمه ای برای بازیافت وجود دارد که دیگر سودی ندارد – به آن زباله می گویند.

monitor waste
قیمت ضایعات الکترونیکی

چه می توانیم انجام دهیم
یکی از مأموریت‌های ما در حامی بازیافت این است که تمام وسایل الکترونیکی را از محل‌های دفن زباله خارج از کشور به فروشندگان بازیافت مسئول محلی هدایت کنیم. این بدان معنی است که ما سعی می کنیم تمام اقلام الکترونیکی را که از درهای ما می آیند بپذیریم، اگرچه هزینه های زیادی را به همراه داشته است. اقلام UWED بیشتر ارزش کالایی خود را از دست داده اند زیرا اکنون برای شرکت ها خرید فلزات و پلاستیک های جدید تولید شده نسبت به فلزات بازیافتی ارزان تر است.

با وجود این، همه ما وظیفه مدنی داریم تا اطمینان حاصل کنیم که زباله های ما مسئولانه پردازش می شوند و در کشورهای در حال توسعه تخلیه نمی شوند. این بدان معناست که ما باید کل هزینه های چرخه عمر محصولاتی را که ایجاد می کنیم در نظر بگیریم. ما باید برای یک مدل پایداری واقعی تلاش کنیم. بخشی از ماموریت ما آموزش مردم در مورد هزینه واقعی بازیافت وسایل الکترونیکی است، که امیدواریم این مقاله تا حدودی روشنگر آن باشد.

اگر ضایعات الکترونیکی در اصفهان یا در دیگر مناطق کشور ایران دارید با حامی بازیافت تماس بگیرید تا با بهترین قیمت ممکن و هزینه حمل و نقل رایگان از شما خریداری کند.

قیمت ضایعات الکترونیکی

ضایعات الکترونیکی چیست؟

ضایعات الکترونیکی به هر موردی گفته می شود که دارای دوشاخه، باتری یا سیم برق باشد که دیگر کار نمی کند یا نمی خواهید. طیف وسیعی از اقلام از تلفن و یخچال گرفته تا لوله های نور فلورسنت را پوشش می دهد.

ضایعات الکترونیکی می تواند شامل موارد زیر باشد:

ابزار الکتریکی و الکترونیکی

باتری ها
مته ها
ماشین های چمن زنی
اره
ماشین آلات دوخت
تجهیزات فناوری اطلاعات، مخابرات و تلویزیون

کامپیوترها
لپ تاپ ها
تلفن های همراه
چاپگرها
کنترل از راه دور
تلویزیون ها
لوازم خانگی (بزرگ)

دستگاه های تهویه مطبوع
اجاق گاز
پنکه های الکتریکی
مایکروویو
یخچال و فریزر
ماشین های لباسشویی
لوازم خانگی (کوچک)

دستگاه های قهوه ساز
سشوار
اتوها
توستر
ساعت
تجهیزات روشنایی

لامپ های فلورسنت فشرده
لامپ های تخلیه
لامپ های فلورسنت
ال ای دی های با شدت بالا
موارد دیگر

پخش کننده های اتوماتیک
تجهیزات پزشکی
کارتریج های چاپگر
ترموستات ها
اسباب بازی، وسایل تفریحی و ورزشی

تقویت کننده ها
کنسول ها
بازی های ویدیویی دستی
آلات موسیقی
رادیوها
اسباب بازی هایی مانند قطار برقی و ماشین های مسابقه

ضایعات الکترونیکی شما به کجا می روند

ضایعات الکترونیکی نمی توانند در سطل زباله یا سطل بازیافت شما بروند. باید به محل تخلیه زباله های الکترونیکی منتقل شود. حامی بازیافت ضایعات الکترونیکی شمارا با بهترین قیمت از شما خریداری میکند.

وقتی ضایعات الکترونیکی به درستی دفع شوند، می توان آنها را تغییر کاربری داد. این امر نیاز به استخراج فلزات و مواد جدید را کاهش می دهد.

استفاده مجدد از ضایعات الکترونیکی توسط متخصصان انجام می شود که اغلب از فرآیند زیر استفاده می کنند.

اقلام با دقت جدا می شوند
بسته به نوع دستگاه، ممکن است به صورت دستی جدا شود.

باتری ها و قاب ها از گوشی ها جدا می شوند
روکش های فولادی از اطراف هارد دیسک ها جدا می شوند
کارتریج ها و تونرها از چاپگر جدا می شوند
شیشه‌های تلویزیون‌ها و مانیتورها (مخصوصاً مانیتورهای قدیمی) با دقت جدا می‌شوند تا از انتشار هر گونه سرب یا جیوه سمی که ممکن است وجود داشته باشد، جلوگیری شود.
اجزای باقی مانده خرد شده اند.
پس از جداسازی اولیه، اقلام و اجزای باقی مانده به دستگاه خردکن فرستاده می شوند. این باعث می شود اندازه قطعات بین 1 تا 10 سانتی متر کاهش یابد. تمام داده ها از دستگاه ها در این مرحله از بین می روند. اما فراموش نکنید که قبل از رها کردن زباله های الکترونیکی، اطلاعات شخصی خود را به درستی حذف کنید.

مواد اولیه فرآوری و دسته بندی می شوند
مرتب‌سازی مواد خرد شده اغلب یک فرآیند دستی است، اگرچه از ماشین‌های خودکار نیز استفاده می‌شود.

چندین فرآیند استفاده می شود از جمله:

آهنربا برای حذف فلزات آهنی مانند فولاد
جریان های گردابی برای جداسازی فلزات غیر آهنی مانند آلومینیوم
پرتوهای مادون قرمز، لیزر یا اشعه ایکس و انفجار هوای فشرده برای شناسایی انواع پلاستیک و سایر فلزات
آب برای جدا کردن پلاستیک از شیشه استفاده می شود
هر گونه آلودگی تصفیه و حذف می شود.
استفاده مجدد از مواد
هنگامی که تمام مواد به شکل خام طبقه بندی شدند، می توان آنها را برای تولید محصولات جدید به تامین کنندگان فروخت.

هدف ایجاد یک حلقه بسته است. این بدان معناست که یک محصول جدید از مواد خام ساخته نشده است. در عوض، از موادی ساخته شده است که از محصولات استفاده شده بازیافت شده اند. این به نوبه خود، محصولات جدید را نیز کاملاً قابل بازیابی می کند، بنابراین این حلقه ادامه می یابد.

هنگامی که تمام مواد مختلف ضایعات الکترونیکی شما به زنجیره تامین بازگشت، می توان از آنها برای ساختن تقریباً هر چیزی دوباره استفاده کرد.

استفاده مجدد از ضایعات الکترونیکی به محصولات جدید
پلاستیک در موارد زیر استفاده مجدد می شود:

پایه نرده های پلاستیکی
پالت ها
ریخته گری
اسباب بازی ها
صفحه کلید
باتری ها به عنوان باتری های جدید استفاده مجدد می شوند.

فلزات گرانبها در جواهرات و لوازم الکترونیکی جدید مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

شیشه بازیافت می شود:

صفحه نمایش برای تلویزیون و مانیتور
لوازم خانگی
فلزات دیگر در محصولات جدید و کابل کشی مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

چرا ضایعات الکترونیکی را بازیافت میکنیم؟

ضایعات الکترونیکی سه برابر سریعتر از زباله های استاندارد رشد می کنند. بازیافت زباله های الکترونیکی از ورود مواد خطرناک به خاک و آب جلوگیری می کند و باعث صرفه جویی در انرژی و منابعی می شود که برای محصولات جدید مصرف می شود.

ضایعات الکترونیکی حاوی طیف وسیعی از مواد خطرناک از جمله فلزات سنگین، بازدارنده های شعله برم دار و سایر مواد سمی هستند. اگر ضایعات الکترونیکی در محل های دفن زباله جمع شوند، به مرور زمان این مواد سمی را آزاد کرده و محیط را آلوده می کنند.

ضایعات الکترونیکی در حال تبدیل شدن به یک موضوع جهانی است. هرچه تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی بیشتر تولید شود، زباله های الکترونیکی بیشتری نیاز به دفع یا مدیریت صحیح دارند.

اگر ضایعات الکترونیکیی بدون اجرای روش‌های سازگار با محیط‌زیست مانند داخل رودخانه، دفن زباله، سوزاندن یا ارسال به بخش غیررسمی دور ریخته شوند، زباله‌های الکترونیکی ممکن است زندگی ما را به خطر بیندازند و بر سلامت انسان تأثیر بگذارند و کیفیت محیط زیست را کاهش دهند.

اجزای موجود در زباله های الکترونیکی حاوی مواد سمی و خطرناکی مانند جیوه، سرب، کادمیوم، آرسنیک، برم، بریلیم به زمین و متعاقباً منابع آب نفوذ کرده و در صورت عدم دفع زباله های الکترونیکی در محیط زیست، حیات آبزیان و انسان ها را تهدید می کند. همینطور اجزای موجود در زباله های الکترونیکی همچنین حاوی فلزات گرانبهایی مانند طلا، مس، پالادیوم و نقره است که ارزش بازیافت بالایی دارد.

چگونه می توان ضایعات الکترونیکی را به شیوه ای سالم مدیریت کرد؟

به منظور حصول اطمینان از اجرای مدیریت زباله الکترونیکی پایدار، مصرف کننده / تولید کننده زباله (شهروند) مسئول دفع زباله های الکترونیکی به خرده فروش، جمع آوری کنندگان ثبت شده یا تسهیلات بازیابی دارای مجوز است.

به شهروندان توصیه می‌شود زباله‌های الکترونیکی خانگی خود را به مراکز جمع‌آوری ثبت‌شده یا مراکز بازیابی دارای مجوز از اداره محیط زیست ارسال کنند. شرکت حامی بازیافت تنها مرکز رسمی خرید زباله ها و ضایعات الکترونیکی در شهر اصفهان می باشد.

چگونه ضایعات الکترونیکی خود را جمع آوری کنیم؟

1- با تماس با حامی بازیافت و مراجعه به آدرس درج شده در سایت خود شما ضایعات الکترونیکی خود را جمع آوری کرده و با قیمت مناسب بفروشید.

2- با حامی بازیافت تماس گرفته و انجام خدمات جمع آوری و خرید ضایعات الکترونیکی خود در محل را به تیم حامی بازیافت بسپارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات جمع آوری زباله های الکترونیکی از قسمت تماس با ما با کارشناسان پشتیبانی حامی بازیافت تماس حاصل بفرمایید.

خرید ضایعات الکترونیکی اصفهان

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید