بازیافت یخچال، پکیج ها، اجاق گاز و موارد دیگر

بازیافت یخچال

نحوه بازیافت یخچال، پکیج ها، اجاق گاز و موارد دیگر

بازیافت وسایل الکترونیکی بزرگ، حتی آنهایی که مملو از مواد شیمیایی ناخوشایند هستند، مانند بازیافت یخچال یا سیستم های تهویه مطبوع امکان پذیر است.همچنین نسبت به گزینه دیگر, که می‌تواند خطرات قابل‌توجهی را به مردم , حیات وحش و اکوسیستم‌ها بگذارد , ارجحیت دارد .

بازیافت وسایل بزرگ ممکن است به آسانی قرار دادن جعبه های مقوایی در سطل زباله نباشد، اما لزوماً آنقدرها هم که تصور می کنید دشوار نیست. در اینجا نگاهی دقیق تر به نحوه بازیافت لوازم خانگی آورده شده است.

چگونه لوازم خانگی خود را برای بازیافت آماده کنیم

برخی از وسایل قبل از بازیافت نیاز به مراقبت ویژه دارند. برای یخچال، فریزر و تهویه مطبوع، این ممکن است به معنای استخدام یک متخصص برای حذف مبرد باشد. وقتی دستگاه بازیافت می‌شود، این مواد شیمیایی نمی‌توانند در آن‌ها وجود داشته باشند، و حذف آن‌ها توسط خودتان غیرقانونی است، مگر اینکه برای این کار گواهی محیط زیست داشته باشید.

مبردهای موجود در این وسایل ممکن است مواد تخریب کننده لایه ازن باشند، و حتی اگر اینطور نباشد، احتمال زیادی وجود دارد که گازهای گلخانه ای باشند، بنابراین مهم است که آنها را به دقت مدیریت کنید. می‌توانید با یک فروشگاه لوازم خانگی یا شرکت تعمیرات تهویه مطبوع تماس بگیرید تا کسی را که گواهی حذف فریون و سایر مبردها را داشته باشد، پیدا کنید، اما به یاد داشته باشید که این یک پروژه بازیافت ساده نیست. جدا از آسیب احتمالی زیست محیطی، ممکن است به دلیل نقض قوانین با جریمه روبرو شوید.

ایده خوبی است که یخچال، فریزر و برخی وسایل بزرگ دیگر را چند ساعت یا چند روز قبل از تحویل یا رها کردن برای بازیافت از برق بیرون بکشید و به اپراتور زمان دهید تا یخ زدایی کند. البته باید تمام غذاها، نوشیدنی ها و هر چیز دیگری را نیز از داخل آن خارج کنید. همچنین ممکن است لازم باشد آب را از برخی وسایل مانند ماشین ظرفشویی، لباسشویی و آبگرمکن تخلیه کنید.

اگر تا به حال یخچال یا فریزر را در فضای باز قرار می دهید تا کسی آن را بردارد، همیشه باید آن را در یک جعبه ببندید یا درها را به طور کامل بردارید. این یک اقدام ایمنی مهم برای جلوگیری از گیرکردن تصادفی کودکانی که ممکن است در مورد دستگاه کنجکاو باشند، است. اقدامات احتیاطی مشابه می تواند برای سایر وسایل دارای در مانند خشک کن لباس عاقلانه باشد.

همچنین، برای ایمنی خود، سعی نکنید یک وسیله سنگین مانند یخچال را خودتان بلند کنید. حداقل از یک بزرگسال دیگر کمک بگیرید یا از یک وسیله حمل بار استفاده کنید.

نحوه بازیافت لوازم خانگی

اگرچه نحوه بازیافت می‌تواند بسته به نوع دستگاه متفاوت باشد، اغلب هوشمندانه است که با مرکز حامی بازیافت تماس بگیرید. کارشناسان ما یک برنامه جمع آوری و بازیافت لوازم خانگی را ارائه دهند که در آن شما نوع دستگاه را مشخص کرده و برای تحویل آن برنامه ریزی می کنید. همچنین شما را در مسیر درست راهنمایی می کنند.

حامی بازیافت مرکزی است که برای به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی یخچال ها، فریزرها، واحدهای تهویه مطبوع و … تاسیس شده است. همکاران ما اطمینان حاصل می کنند در حالی که فلزات، پلاستیک و شیشه بازیافت می شوند، و PCB، جیوه و روغن مصرف شده بازیافت شده و به درستی با آنها برخورد می شود.

فلز موجود در یک دستگاه به عنوان یک ماده قابل بازیافت ارزش بیشتری نسبت به پلاستیک یا شیشه دارد، اما همه آنها قابل بازیافت هستند.

هنگامی که دستگاه عاری از مبرد – و سایر آلاینده‌ها باشد، بسیاری از مواد آن قابل بازیافت هستند. (و این قانون فقط در مورد وسایلی که بازیافت می شوند صدق نمی کند. مبردها باید قبل از اینکه یک دستگاه یخچال به طور قانونی به محل دفن زباله برود، حذف شوند.)

فلزات اهداف اصلی بازیافت هستند، زیرا شیشه، پلاستیک و فوم پلی اورتان اغلب به محل های دفن زباله فرستاده می شود.

بازیافت یخچال و فریزر

علیرغم چالشی که در مواجهه با مواد مخرب لایه ازن و گازهای گلخانه ای وجود دارد، ممکن است چند گزینه مناسب برای بازیافت یخچال یا فریزر قدیمی داشته باشید.

اگر یخچال جدیدی می‌خرید، سعی کنید یخچال قدیمی خود را به یک مرکز بازیافت بفروشید، که هدف از آن آسان‌تر کردن دفع مسئولانه یخچال قدیمی‌تان است. حامی بازیافت خردیدار یخچال و فریزر با به روزترین قیمت می باشد.

می توانید بپرسید که چه اتفاقی برای دستگاه قدیمی شما می افتد، تا اطمینان حاصل کنید که به جای فروش مجدد به عنوان یک دستگاه دست دوم کم مصرف، بازیافت می شود.

اگر می‌خواهید یخچال یا فریزر را به جایی ببرید تا بازیافت شود، ممکن است لازم باشد ابتدا ترتیبی دهید که مبردهای آن خارج شوند. اگر خرده‌فروش، تاسیسات یا بخش بهداشت شما می‌آید تا دستگاه را از شما تحویل بگیرد، مطمئن شوید که چه نوع آماده‌سازی را باید انجام دهید – یعنی آیا آنها با مبرد و روغن داخل سروکار دارند ؟

در هر صورت، باید مواد غذایی را از یخچال یا فریزر خارج کنید، و به دلایل ایمنی، همیشه آن را ببندید یا اگر برای تحویل دادن، آن را بیرون می گذارید، درب (ها) را بردارید.

بازیافت یخچال

بازیافت سیستم های تهویه مطبوع

مشابه یخچال ها و فریزرها، واحدهای تهویه مطبوع حاوی مبرد و سایر موادی هستند که دفع آنها باید تحت نظارت کارشناسان باشد. این شامل سیستم های تهویه مطبوع مرکزی و همچنین سیستم های تهویه مطبوع اتاق است.

برای کمک به بازیافت یک سیستم تهویه مطبوع قدیمی کافیست با کارشناسان حامی بازیافت تماس حاصل فرمایید.

بازیافت رطوبت گیرها

هنگامی که یک رطوبت‌گیر قدیمی از بین می‌رود، نگرانی‌های زیست‌محیطی و بهداشتی مشابه یخچال‌ها، فریزرها و واحدهای تهویه مطبوع را ایجاد می‌کند. به این دلیل که رطوبت‌گیرها حاوی مبردهایی هستند که قبل از بازیافت بقیه دستگاه باید حذف شوند.

برخی از شرکت‌ها رطوبت‌گیرها را برای بازیافت می‌پذیرند، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید.

بازیافت ماشین ظرفشویی

مبردها نباید برای ماشین ظرفشویی مشکلی ایجاد کنند، اما باید همه چیز را از داخل خارج کنید و آب باقیمانده را تخلیه کنید.

اگر در حال خرید یک ماشین ظرفشویی جدید هستید، برای کمک به یافتن نحوه بازیافت آن در منطقه خود، می توانید با کارشناسان خامی بازیافت تماس بگیرید.

از آنجایی که اکثر ماشین‌های ظرفشویی در حال حاضر عمدتاً از پلاستیک ساخته می‌شوند، اما ممکن است به اندازه سایر وسایل با فلز بیشتر ارزش بازیافتی نداشته باشند.

بازیافت اجاق گاز و فر

انواع مختلف اجاق گازها و فر را می توان برای ضایعات فلزی بازیافت کرد. اگر در حال خرید اجاق گاز/فر هستید، می توانید اجاق گاز قبلی خود را با قیمت مناسب به فروش برسانید، حامی بازیافت به شما در بازیافت اجاق گاز قدیمی تان کمک کنند.

ماشین لباسشویی و خشک کن

مانند سایر لوازم بزرگ، ماشین لباسشویی و خشک کن قابل بازیافت هستند. آنها مقدار زیادی فلز دارند و این عامل ارزش بازیافت آنها را در مقایسه با وسایل عمدتاً پلاستیکی افزایش می دهد. آنها همچنین معمولاً سبکتر از یخچال هستند و مشکل مبرد ندارند.

مانند سایر لوازم بزرگ، تلاش شما برای بازیافت آنها می تواند با تماس با مرکز بازیافت آغاز شود.

بازیافت آبگرمکن

آبگرمکن را می توان برای اجزای مختلف فلزی آن مانند بسیاری از وسایل مشابه دیگر بازیافت کرد.

قبل از اینکه آبگرمکن خود را به جایی ببرید یا آن را برای تحویل جایی بگذارید، در مورد نحوه آماده سازی آبگرمکن خود سؤال بپرسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید