بازیافت تابلو برق قدیمی

بازیافت تابلو برق قدیمی

بازیافت تابلو برق قدیمی

حامی بازیافت می خواهد به شما کمک کند تابلوهای برق قدیمی خود را بازیافت کنید. در اینجا، بازیافت صحیح تابلوهای برق برای ما مهم است. ما دارای یک سطح حرفه ای از تخصص زیست محیطی هستیم و از روند موفق بازیافت تابلو برق ها آگاه هستیم. به عبارت دیگر، حامی بازیافت راه حل کامل بازیافت تابلوهای برق شما است!

سیستم های برق رسانی شبکه های بسیار بزرگ و گسترده ای هستند. این سیستم شامل کلیه سیم ها و کابل های داخل و خارج ساختمان های مسکونی، نیروگاه ها، کارخانه ها، هرگونه پروژه صنعتی و ساختمانی و … می باشد. سیستم های توزیع و انتقال برق علاوه بر سیم کشی به تجهیزات مختلفی نیاز دارند. این تجهیزات و کابل ها در محفظه ای به نام تابلو برق قرار می گیرند.
به طور کلی تابلوهای برق چه اجزایی دارند؟ مزایا و کاربردهای این تابلوها چیست؟ تابلوهای برق به چند دسته تقسیم می شوند؟

در گذشته و قبل از متداول شدن استفاده از این جعبه ها، حوادثی مانند اتصال کوتاه باعث وارد آمدن خسارت جانی و مالی به مصرف کنندگان می شد. زیرا این سیستم ها به راحتی قابل دسترسی بودند و هیچ حفاظتی نداشتند. تابلوهای برق با توجه به کیفیت و نوع ساخت، علاوه بر جلوگیری از ضررهای اقتصادی، از سلامت مصرف کنندگان نیز محافظت می کنند.

بازیافت تابلو برق قدیمی


درباره تابلو برق بیشتر بدانید

تابلوهای برق جعبه هایی هستند که تجهیزات الکتریکی را در خود جای می دهند. مدیریت برق ساختمان یا دستگاه های صنعتی به شدت به عملکرد تجهیزات داخل تابلو بستگی دارد. در گذشته مشکلات زیادی از جمله اتصال کوتاه، دسترسی آسان به تجهیزات و عوامل محیطی باعث ایجاد خطرات جانی و مالی می شد. همچنین نبود تابلوهای برق باعث آسیب به انواع تجهیزات در برابر رطوبت، باران، گرد و غبار، حیوانات و … می شود. برای جلوگیری از این حوادث و تامین امنیت بیشتر، محفظه ای برای تجهیزات الکتریکی در نظر گرفته شده است.

قطعات زیادی در این پنل ها وجود دارد مانند فیوز، شینه، رله، تایمر، کنتاکتور، کلید و کلید برق، ترانسفورماتور، سیم و کابل و غیره. هر کدام از این قسمت ها وظایف خاص خود را انجام می دهند. وجود این تابلوهای برق برای انتقال و توزیع ایمن انرژی الکتریکی ضروری است.

اجزای تشکیل دهنده تابلو برق

قطعات و تجهیزات زیادی در تابلو برق وجود دارد. البته این امکانات بسته به استفاده از تابلوهای برق متفاوت است. با این حال، در زیر به برخی از پرکاربردترین آنها خواهیم پرداخت.

فیوز

وسیله ای که مدار را از اضافه بار و اتصال کوتاه محافظت می کند. هنگامی که جریان در مدار افزایش می یابد، فیوز می سوزد و جریان الکتریکی را قطع می کند. این کار از آسیب دیدن بقیه تجهیزات جلوگیری می کند.

بیمتال

این دستگاه وظیفه دارد در صورت افزایش دما جریان الکتریکی را قطع کند. وقتی دما خیلی بالا می رود، بیمتال جریان را قطع میکند. بیمتال ها موتورهای سه فاز را از گرم شدن بیش از حد محافظت می کنند.

کلید مینیاتوری

عملکرد این کلید مانند فیوز قطع جریان برق در صورت اتصال کوتاه و اضافه بار می باشد اما کلید مینیاتوری پس از قطع جریان نمی سوزد و به سیستم باز می گردد.


کلیدهای حرارتی

این کلیدها در تابلو برق وظیفه محافظت از موتورهای الکتریکی در برابر عدم تعادل فاز، اضافه بار و … را بر عهده دارند.

کنتاکتور

این دستگاه ها شباهت زیادی به رله ها دارند. کنتاکتور برای سوئیچ در مدار استفاده می شود.

بازیافت تابلو برق های قدیمی

حامی بازیافت خوشحال است که خدمات بازیافت خود را در سراسر کشور ارائه می دهد. ما مفتخریم که به هزاران مشتری در سراسر کشور خدمت رسانی کرده ایم. صرف نظر از موقعیت مکانی شما، همکاران ما می توانند نیازهای بازیافتی شما را برآورده کند.

حامی بازیافت می داند که حفظ کسب و کار شما در طول فرآیند چقدر مهم است، بنابراین ما تمام تلاش خود را می کنیم تا کارها را بدون وقفه نگه داریم. شرکت حامی بازیافت درک می کند که ارزش اقتصادی شرکت شما به اندازه ارزش زیست محیطی شرکت شما مهم است. بدون هزینه بازیابی، بدون هزینه حذف و بدون هزینه دفع، ما سعی می کنیم در حین انجام وظایف بازیافت ضایعات الکتریکی شما مقرون به صرفه بمانیم. شرکت حامی بازیافت اغلب تابلوهای برق قدیمی و ضایعات الکتریکی شما را خریداری می کند که باعث صرفه جویی بیشتر در هزینه شما می شود. برای جزئیات بیشتر فقط تماس بگیرید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید