بازیافت لوازم خانگی


بازیافت لوازم خانگی

شاید در حال تمیز کردن یا جابجایی خانه هستید و نیاز دارید برخی از وسایل استفاده نشده و جمع آوری شده در اطراف خانه را دور بریزید. شاید تعدادی از آنها را انتخاب کرده و تعدادی را برای فروش کنار گذاشته اید. اما وقت آن است که به بازیافت لوازم خانگی توجه کنید.

مقدار قابل توجهی از آن به ناچار به سطل زباله ختم می شود. اما در مورد آن فکر کنید: شما هنوز به کسی پول می دهید تا آن را برای شما خراب کند. چرا در ازای آن پول دریافت نمی کنید؟ ممکن است تعجب کنید که از چه چیزی خلاص می شوید و چه چیزی می تواند برای شما پول درآورد.

لوازم خانگی


یک نقطه شروع خوب این است که از وسایل قدیمی که ممکن است در اطراف خانه داشته باشید استفاده کنید. وسایل بزرگتر جایی هستند که بیشترین هزینه را به دست می آورید – فر، ماشین لباسشویی و خشک کن، یخچال، آبگرمکن. حتی وسایل کوچک -که اغلب با آلومینیوم یا فولاد ساخته شده اند – می توانند به عنوان ضایعات فلزی استفاده شوند. اگر این وسایل از آلومینیوم که یک فلز غیرآهنی است ساخته شوند، ارزش بیشتری نسبت به فلزات آهنی دارند که دارای فولاد آهنی هستند. برای تشخیص آهن می توانید از آهنربا استفاده کنید. اگر آهنربا بچسبد، فلز آهن است. اگر نه، می توانید به اجزای غیر آهنی نگاه کنید. فلزات غیر آهنی می توانند سود بیشتری داشته باشند.

لوازم خانگی شما، به خصوص مدل های قدیمی تر، ممکن است حاوی مس نیز باشند که فلزی غیرآهنی و یکی از سودآورترین فلزات برای بازیافت است. به دنبال سیم پیچ و سیم مسی باشید. مانند سایر ضایعات آهنی، درجات مختلفی از مس وجود دارد که قیمت های متفاوتی را در محوطه بازیافت ضایعات آهنی برای شما تعیین می کند. با این حال، قیمت مس برای فلزات قابل بازیافت بالا خواهد بود.

سایر لوازم خانگی که می توانند به عنوان ضایعات استفاده شوند عبارتند از:

  • ماشین ظرفشویی
  • فریزر
  • مایکروویو
  • وسایل برقی کوچک

اگر شک دارید، می توانید با مرکز حامی بازیافت تماس بگیرید.

بازیافت لوازم خانگی

آلومینیوم و مس بیشتر


شما می توانید آلومینیوم را در وسایل الکترونیکی قدیمی مانند کامپیوتر و کنسول های بازی و همچنین در قطعات خودرو و قاب دوچرخه پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که بهترین راه برای بازگرداندن پول ضایعات خود در مواردی مانند تلویزیون های قدیمی یا نمایشگرهای رایانه ممکن است به زمان و تجربه بیشتری نیاز داشته باشد، یا به اندازه کافی از این چیزها برای ارزش تلاش کردن نیاز داشته باشد. شما می توانید مقداری سیم مسی از این موارد تهیه کنید، اما به طور کلی چیزی نیست که برای هر واحد هزینه بیشتری بپردازد، و این در صورتی است که شما خوش شانس باشید. همین امر در مورد فلزاتی که می توانید از آنها استخراج کنید، از جمله مقادیر کمی آلومینیوم و فولاد ضد زنگ نیز صدق می کند. وسایل الکترونیکی قدیمی مانند این نیز می تواند مشکل ساز باشد.

منبع ضایعات آهن

آباژورها، اجاق های باربیکیو و ماشین های چمن زنی، ماشین ها، صندلی ها و قفسه ها مکان های خوبی برای جستجوی ضایعات هستند. در و پنجره های مستعمل و مبلمان فلزی باغ از منابع بالقوه هستند. و در حالی که آنها به دلیل ماهیت خورنده از بسیاری از محصولات جدید حذف شده اند، آهن را می توان در لوله های قدیمی، باربیکیو و بخاری های گازی نیز یافت.


اگر هنوز مطمئن نیستید که چه نوع ضایعاتی دارید یا زمان کافی برای تجزیه و تحلیل و مرتب سازی ندارید، می توانید با تیم حامی بازیافت تماس بگیرید یا با مراجعه به وب سایت، می توانید با انواع ضایعات و نحوه بازیافت آنها آشنا شوید.

برای کسب درآمد از فروش ضایعات الکترونیکی خود می توانید با تماس با کارشناسان حامی بازیافت، ضایعات خود را با بالاترین قیمت در شهر مورد نظر خود بفروشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید