مرکز فروش ضایعات الکترونیکی

خرید ضایعات الکترونیکی اصفهان


مرکز فروش ضایعات الکترونیکی

عمر مفید دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی نسبتاً کوتاه است و در نتیجه تغییرات سریع در ویژگی‌ها و قابلیت‌های تجهیزات در حال کاهش است. این باعث ایجاد یک جریان بزرگ زباله از تجهیزات الکترونیکی منسوخ شده، زباله های الکترونیکی (e-waste) می شود.

اگرچه روش‌های مرسوم دفع زباله‌های الکترونیکی وجود دارد، این روش‌ها هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زیست‌محیطی دارای معایبی هستند. در نتیجه، گزینه های جدید مدیریت زباله های الکترونیکی باید در نظر گرفته شود، به عنوان مثال، بازیافت. اما بازیافت الکترونیک تاریخچه کوتاهی دارد، بنابراین هنوز زیرساخت محکمی وجود ندارد.

در این مقاله، نیمه اول روندها در میزان زباله های الکترونیکی، برنامه های بازیافت موجود و روش های جمع آوری را شرح می دهد. نیمه دوم روش های مختلف موجود برای بازیابی مواد از زباله های الکترونیکی را شرح می دهد. به طور خاص، فناوری های مختلف بازیافت برای شیشه، پلاستیک و فلزات موجود در زباله های الکترونیکی مورد بحث قرار می گیرد. برای شیشه، فن آوری های بازیافت شیشه به شیشه و بازیافت شیشه به سرب ارائه شده است. برای پلاستیک‌ها، روش‌های بازیافت شیمیایی (مواد اولیه)، بازیافت مکانیکی و بازیافت حرارتی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند. فرآیندهای بازیابی مس، سرب و فلزات گرانبها مانند نقره، طلا، پلاتین و پالادیوم بررسی می‌شوند. این فرآیندها بر اساس فناوری‌های موجود، منابع و سیستم‌های ورودی-خروجی مواد توصیف و مقایسه می‌شوند.

انقلاب-الکترونیکی
انقلاب-الکترونیکی

کمیت و انواع زباله های الکترونیکی

سالانه میلیون ها تن زباله الکترونیکی از رایانه های منسوخ و سایر وسایل الکترونیکی در ایران تولید می شود. زباله های الکترونیکی در حال حاضر بین 2 تا 5 درصد از جریان زباله های جامد شهری ایران را تشکیل می دهند و به سرعت در حال رشد هستند .

شناخت عمومی نیاز به بازیافت زباله های الکترونیکی
از آنجایی که بازیافت الکترونیکی در مراحل ابتدایی خود است، شناخت مصرف کنندگان از نیاز به بازیافت عاملی حیاتی برای گسترش بیشتر این صنعت است. بسیاری از مصرف کنندگان محصولات الکترونیکی خود را زمانی که برای اولین بار از کار افتاده یا منسوخ می شوند، بازیافت نمی کنند. در واقع، بیش از 70 درصد از قطعات الکترونیکی بازنشسته در انبار نگهداری می شوند، معمولاً به مدت 3 تا 5 سال. مصرف کنندگان فکر می کنند که این قطعات الکترونیکی مقداری ارزش دارند. این استدلال ناقص است.

جمع آوری و حمل و نقل
در حال حاضر، هیچ استراتژی جمع آوری واحدی در ایران اجرا نشده است که بتواند به نرخ بازیابی رضایت بخشی وسایل الکترونیکی استفاده شده دست یابد . مرحله جمع آوری و حمل و نقل اغلب پرهزینه ترین مرحله به سمت استفاده مجدد و بازیافت وسایل الکترونیکی است . تخمین زده شده است که هزینه های جمع آوری و حمل و نقل بیش از 80 درصد از کل هزینه بازیافت را تشکیل می دهد .

بازیافت لوله اشعه کاتدی
لوله‌های پرتو کاتدی به دلیل حجم، هزینه‌های بازیافت و محدودیت‌های دفع، یک آیتم اصلی در بازیافت الکترونیکی هستند. شکل 7 تخمینی از حمل و نقل و منسوخ بودن CRT ایالات متحده را نشان می دهد. این نمودار نشان می دهد که در سال 2003 نرخ فرسودگی با محموله های CRT برابری کرده است. CRT از دو بخش اصلی تشکیل شده است. یکی اجزای شیشه ای (شیشه قیفی، شیشه پانل، شیشه لحیم کاری، گردن) و دیگری اجزای غیر شیشه ای (پلاستیک، فولاد، مس، تفنگ الکترونی، پوشش فسفر).

بازیافت پلاستیک
پلاستیک در تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی بسیار قابل مشاهده است، به عنوان مثال در تلفن، تلویزیون و کامپیوترهای شخصی. با این حال، بسیاری از اجزای پلاستیکی نیز وجود دارند که از دید پنهان هستند، که زیرساختی را برای اتصال و پشتیبانی از زندگی مدرن فراهم می‌کنند. خواص عایق الکتریکی منحصر به فرد پلاستیک ها و استحکام، مقاومت در برابر تنش، انعطاف پذیری و دوام آنها، پلاستیک را به مواد مهمی برای استفاده در الکترونیک تبدیل می کند.

مرکز فروش ضایعات الکترونیکی در اصفهان

در شهر اصفهان اما شرکت حامی بازیافت وظیفه خرید و فروش ضایعات الکترونیکی را بر عهده گرفته و انواع ضایعات الکترونیکی شما اعم از ضایعات موبایل، ضایعات کامپیوتر، ضایعات لپتاپ، ضایعات مانیتور و ضایعات قطعات کامپیوتر شما را خریداری مینماید. ما ضایعات شمارو جمع آوری کرده و به بهترین قیمت خریداری میکنیم.

خرید ضایعات الکترونیکی اصفهان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید