ضایعات موبایل

ضایعات موبایل

ضایعات موبایل


ضایعات موبایل

در جامعه امروزی، به نظر می رسد که همه به تلفن همراه چسبیده اند. فن آوری بهبود یافته منجر به اتکای بیش از حد به تلفن های همراه شده است که آنها را به ابزارهای ضروری روزانه در سراسر جهان تبدیل کرده است. که این امر باعث افزایش ضایعات موبایل شده است.

این باعث می شود سالانه 100 تا 120 میلیون گوشی دور انداخته شوند. با چنین مقادیر بالایی، تلفن های همراه قدیمی به سریع ترین شکل رشد زباله های الکترونیکی تبدیل شده اند. این مشکل جدی ایجاد می کند زیرا زباله های الکترونیکی حاوی بسیاری از مواد خطرناک هستند. بیشتر به این دلیل که بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند گوشی‌های خود را دور بیندازند که باعث مسدود شدن محل‌های دفن زباله، آلودگی هوا و آب‌های زیرزمینی با نرخ هشداردهنده‌ای می‌شود.

ضایعات موبایل
ضایعات موبایل

شما می توانید با بازیافت تلفن همراه خود به جای دور انداختن بی احتیاطی آن تغییر ایجاد کنید و آلودگی را متوقف کنید. به لطف فناوری‌های نوآورانه، تا 80 درصد از مواد مورد استفاده در تلفن‌های همراه قابل بازیافت و استفاده مجدد هستند. بازیافت به همه ما کمک می کند:

حفظ محیط زیست

تلفن های همراه حاوی مواد خطرناکی مانند سرب، جیوه، آرسنیک، کادمیوم و مواد بازدارنده شعله برم دار هستند. هنگامی که تلفن های همراه دور انداخته می شوند و می سوزند، این فلزات سمی در محیط منتشر می شود و آن را آلوده می کند. حتی زمانی که آنها نسوزند، در نهایت در خاک قرار می گیرند و به آرامی منابع آب و محل دفن زباله را آلوده می کنند. با آمار یک تلفن همراه جدید بعد از هر 18 ماه، مواد سمی روی هم انباشته می شوند و محیط را با سرعت بیشتری تخریب می کنند. با بازیافت، این مواد خطرناک بازیافت و بدون آلودگی محیط زیست مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

باعث صرفه جویی در انرژی می شود

آیا می دانستید که با بازیافت تلفن همراه در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید؟ یک تلفن همراه بازیافتی انرژی کافی برای شارژ لپ تاپ را برای حدود 44 ساعت ذخیره می کند. سالانه 130 میلیون تلفن همراه دور انداخته می‌شوند که در صورت بازیافت می‌توانند انرژی کافی برای تامین انرژی بیش از 24000 خانه در سال تولید کنند.

به مهار فرآیند استخراج کمک می کند


تلفن های همراه از مواد معدنی با ارزشی ساخته شده اند که به طور فزاینده ای کمیاب می شوند اما در صورت بازیافت قابل بازیابی هستند. از یک میلیون تلفن همراه بازیافتی، می توانیم 35274 پوند مس، 772 پوند نقره، 75 پوند طلا و 33 پوند پالادیوم بازیابی کنیم. این مقدار مواد معدنی استخراج شده برای تولید تلفن های همراه جدید را کاهش می دهد.

از مشکلات سلامتی جلوگیری کنید


مواد سمی موجود در تلفن همراه نه تنها باعث آلودگی محیط زیست می شود، بلکه نگرانی های جدی برای سلامتی حیوانات و انسان ها ایجاد می کند. به عنوان مثال، سرب به عنوان عامل ایجاد سرطان و تأثیر بر عملکردهای شناختی در انسان شناخته شده است. جیوه می تواند برای حیوانات کشنده باشد و باعث اختلالات شدید حسی، ضعف عضلانی یا از دست دادن حافظه شود.
برای ارائه یک جایگزین، در حامی بازیافت ما خوشحالیم که تمام تلفن های همراه قدیمی و سایر لوازم الکترونیکی شما را دریافت و بازیافت می کنیم. امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد مواردی که می توانید بازیافت کنید بیشتر بدانید.

ضایعات موبایل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید