ضایعات مانیتور

monitor waste 2

monitor waste 2


در دنیای مدرن امروزی، کالاهای الکترونیکی پیچیده مانند رایانه‌ها با تراکنش‌های متنوع و انعطاف‌پذیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. این فناوری دنیای آنلاین را برای بسیاری از مردم در دسترس قرار می دهد. بنابراین، نرخ بهره‌وری به دلیل تقاضای عمومی و پیچیدگی کار افزایش می‌یابد. با این حال، اتفاقات اجتناب ناپذیری وجود دارد که رایانه ها عمر کوتاهی دارند و شرایط ممکن است به دلیل مسائل داخلی یا آسیب های خارجی باشد. یکی از جنبه های سخت افزاری کامپیوتر، نمایشگر آن است. صفحه نمایش متون، تصاویر، فیلم ها و تصاویر گرافیکی ذخیره شده در رایانه را نشان می دهد.

متأسفانه، اگر زمان می گذرد و مانیتور رایانه شما از قبل آسیب دیده و قدیمی است، باید به فکر و برنامه ریزی برای دفع ایمن مانیتورهای رایانه باشید. یادآوری مهمی وجود دارد که باید هنگام دور انداختن مانیتورهای رایانه به خاطر بسپارید- این امر در صورت استفاده نادرست یا دفع نادرست و مضر به مشکلات زباله های الکترونیکی می افزاید. مواد خطرناکی وجود دارند که مانیتورهای رایانه را تشکیل می دهند، و دانستن تأثیرات آن اجزای خطرناک در زندگی شما را متقاعد می کند که مسئولیت بیشتری در از بین بردن مانیتورهای رایانه داشته باشید.

خطرات زباله های الکترونیکی در مانیتورهای کامپیوتر

مانیتورهای کامپیوتر به دلیل وجود اجزای سمی و خطرات آلودگی در مشکلات زباله های الکترونیکی نقش دارند. از دور انداختن مانیتورهای رایانه در سطل های زباله به شدت اجتناب می شود زیرا مواد موجود در مانیتورهای رایانه با خطر همراه هستند. میزان سرسام‌آور مشکلات زباله‌های الکترونیکی با مواد مانیتور رایانه مانند سرب، کادمیوم، جیوه و آب‌شویی مس همراه است که می‌تواند اثرات مضری برای محیط زیست داشته باشد. خاک و آب در تماس با هر عنصر خطرناکی از مانیتورهای کامپیوتر آسیب می بینند.

مانیتور کامپیوتر، یک دستگاه خروجی الکترونیکی بسیار گسترده است و پس از دفع سریع به راحتی قابل مشاهده است. بنابراین، پس از دفع آن به روش اشتباه، به راحتی قابل شناسایی است. اما، قبل از اینکه به نحوه پاک کردن آن از فضای خود بپردازیم، در اینجا انواع مختلف مانیتورهای رایانه آورده شده است. برای کمک به شناسایی نحوه دور انداختن مانیتورهای رایانه، یادگیری نوع مانیتور رایانه ضروری است.

monitor waste
monitor waste

انواع مانیتور کامپیوتر چیست؟

مانیتورهای کامپیوتر بر اساس اجزا و ساختارشان انواع مختلفی دارند که آنها را از یکدیگر منحصر به فرد می کند. با گذشت روزها و رشد نوآوری ها، مانیتورهای کامپیوتر نیز به دلیل انعطاف پذیری و راحتی ارتقا می یابند. هر کدام از آنها ویژگی ها و معایب خود را دارند. بنابراین، خوب است بدانید پس از آسیب دیدگی مانیتور در منطقه کاری شما، چگونه روی آن عمل خواهید کرد.

  1. مانیتورهای CRT (لوله اشعه کاتدی)

مانیتورهای CRT نسخه اولیه مانیتورهای کامپیوتری هستند. از الکترون های پرتو برای ایجاد تصویر و نمایش آن بر روی صفحه استفاده می کند. برخی از اسلحه ها پرتوی از الکترون ها را روی صفحه پرتاب کردند و پرتوهای قرمز، سبز و آبی تولید کردند. رنگ های دیگر با ترکیب این رنگ های اصلی تولید می شوند.

  1. مانیتورهای کامپیوتری صفحه تخت

این مانیتورها سبک هستند و فضای کمتری را اشغال می کنند. مانیتورهای صفحه تخت نیز نسبت به مانیتورهای CRT انرژی کمتری مصرف می کنند. این نوع مانیتورها تشعشعات مضری را ایجاد نمی کنند و استفاده از آنها را موثرتر می کند. همچنین اینها گرانتر هستند و در اندازه های مختلف مانند 15، 17، 18، 19 و سایرین موجود می باشند. نمایشگر آن از دو صفحه شیشه ای تشکیل شده است.

  1. صفحه نمایش لمسی

نمایشگرهای لمسی هر دو دستگاه ورودی و خروجی هستند. به کاربران این امکان را می دهد که از رایانه به جای ماوس و صفحه کلید با انگشتان یا قلم استفاده کنند. هنگامی که یک انگشت صفحه را فشار می دهد، بلافاصله به پردازش هدایت می شود. ورودی ها به صورت لمس آیکون های روی صفحه هستند.

  1. مانیتور کامپیوتر LED

با پیشرفت فناوری، مانیتورهای کامپیوتر نیز ارتقا می یابند. مانیتورهای LED مانیتورهای صفحه تخت هستند که از پنل LED استفاده می کنند. بسیاری از دستگاه‌ها از نمایشگرهای LED مانند تلویزیون، تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و غیره استفاده می‌کنند. اگر این نوع مانیتور شما باشد، بعداً با روش‌های صحیح دور انداختن مانیتورهای رایانه آشنا خواهید شد.

  1. مانیتورهای کامپیوتر OLED

این فناوری جدید صفحه نمایش تابش نور مسطح کارآمدتر، روشن تر و راحت تر است و زمانی که می خواهید نمایشگرهایی با وضوح تصویر بهتر ببینید بهتر است از آن استفاده کنید. فناوری OLED در تبلت ها نیز استفاده می شود و نسخه های به روز شده گوشی های هوشمند را دارد.

  1. مانیتورهای کامپیوتر DLP

DLP یا Digital Light Processing یک نوآوری است که برای نمایش تصویر در صفحه نمایش های بزرگ استفاده می شود. این دستگاه از یک دستگاه میکروآینه دیجیتال تشکیل شده است – یک آینه کوچک که روی یک ریزتراشه محصور شده است. کیفیت تصویر بهتری را در مقایسه با فناوری LCD نشان می دهد. اگر می خواهید نمایش بهتری در تصویر داشته باشید، می توانید مانیتورهای کامپیوتر DLP را انتخاب کنید.

  1. مانیتور کامپیوتر TFT

مانیتورهای TFT نمایشگرهای LCD تخت هستند که به معنی ترانزیستورهای لایه نازک هستند. همه پیکسل ها توسط یک تا چهار ترانزیستور مدیریت می شوند. آن دسته از پنل های LCD که از فناوری TFT استفاده می کنند، نمایشگرهای ماتریس فعال نامیده می شوند. این نمایشگرها کیفیت تصویر بالاتری نسبت به نمایشگرهای قدیمی ماتریس غیرفعال نشان می دهند.

  1. مانیتورهای کامپیوتری با صفحه نمایش پلاسما

صفحه نمایش پلاسما مانند تلویزیون های LCD و LED آویزان است. این یک صفحه نازک و مسطح است که باعث می شود برای آویزان کردن روی دیوار راحت باشد. این نوع مانیتور دارای یک صفحه عریض و کنتراست بالا است که به طور موثر تاری فیلم ها را کاهش می دهد. با این حال، مانیتورهای صفحه پلاسما دارای معایبی مانند سوختن صفحه نمایش، مصرف انرژی بیشتر، سنگین تر از انواع دیگر و روشنایی کم با استفاده طولانی مدت هستند.

تنوع و گزینه های بسیار زیادی برای مانیتورهای رایانه وجود دارد و آنها در آماده سازی دفع متفاوت هستند. با این وجود، ما باید به طور کامل نحوه دور انداختن مانیتورهای رایانه را سازماندهی کنیم تا از مشکلات شدیدی مانند خطرات آلودگی در آب و خاک جلوگیری کنیم.

monitor waste 3
monitor waste 3

دفع صحیح آسانتر از آن چیزی است که فکر می کنید

ممکن است فکر کنید که ریختن مانیتورهای قدیمی و آسیب دیده کامپیوتر در زباله ها آسان است، اما دفع نادرست عواقب مشکل ساز دارد. نتایج باعث می‌شود شما و مردم سخت‌تر کار کنید، زیرا اثرات آن مشکلات زباله‌های الکترونیکی است. بهتر است نحوه دفع صحیح مانیتورهای کامپیوتر و کامپیوتر را یاد بگیرید تا از اثرات نامطلوب قطعات سمی کامپیوتر جلوگیری کنید. حل سرسام آور زباله های الکترونیکی بدون همکاری همه کاربران دستگاه های الکترونیکی دشوار است.

مسئولیت پذیری با یادگیری چگونگی و چرایی نیاز به رعایت دفع ایمن و مناسب وسایل الکترونیکی است. برای جلوگیری از تبدیل مانیتور کامپیوتر قدیمی خود به زباله های الکترونیکی سمی، آن را به هر روشی پایدار دور بیندازید. در اینجا چند راه آسان برای به درستی و نکات ایمنی در مورد نحوه دور انداختن مانیتورهای رایانه آورده شده است:

بازیافت

هیچ مرحله پیچیده ای در بازیافت مانیتورهای کامپیوتر وجود ندارد. بنابراین نیازی به آماده سازی زیاد نیست. مراحل اساسی برای رعایت نحوه دور انداختن مانیتورهای رایانه وجود دارد. شما فقط می توانید تمام سیم ها و مواد و اجزای اضافی متصل به مانیتور را بردارید. همچنین باید سیم برق را نیز جدا کنید. بهتر است آن را ببندید یا مرتب بپیچید. به هر روشی که مانیتور کامپیوتر خود را بازیافت می کنید، باید مراقب باشید که هیچ بخشی از مانیتور کامپیوتر را شکسته و از نشت اجزای سمی جلوگیری کنید.

علاوه بر این، هنگامی که مانیتور کامپیوتر قدیمی خود را بازیافت می کنید، می توانید آن را به ابزارهای ارزشمند دیگری در خانه خود تبدیل کنید. به جای دفن شدن در محل دفن زباله یا ایجاد خطر در زباله، خلاقیت خود را با یافتن راه هایی برای مفید کردن دوباره مانیتورهای رایانه خود افزایش دهید.

آن را اهدا کنید

اگر به دلیل استفاده از آخرین مدل مانیتورهای کامپیوتر را دور می اندازید، می توانید آنها را اهدا کنید. به جای شکستن برای دور انداختن مانیتورهای کامپیوتر، همچنان می تواند خوب کار کند، که ضرر است. اگر مانیتور کامپیوتر شما هنوز در شرایط خوبی است، می توان آن را به عنوان کمک مالی پذیرفت. اگرچه بازیافت مانیتورهای رایانه نیز ایده خوبی است، برخی از مردم واقعاً برای دریافت کمک های مالی سپاسگزار خواهند بود. همچنین، اهدا یا هدیه دادن مانیتور کامپیوتر شما، شخصی که ممکن است آن را مفید بداند، سبزترین راه برای رهایی از مانیتور کامپیوتر قدیمی است.

با کارشناسان تماس بگیرید

زمانی که به دانش و مهارت خود در مورد چگونگی دور انداختن مانیتورهای کامپیوتر خود اطمینان ندارید، بهترین گزینه مشورت با متخصصان است. می‌توانید شرکت‌ حامی بازیافت را انتخاب کنید که می‌توانند به شما در مقابله با مشکلات دفع رایانه کمک کنند. خدمات دفن زباله های الکترونیکی برای انجام کار دفع مناسب هستند، زیرا آنها در شناخت روش های صحیح دفع مانیتورهای رایانه با توجه به دفع ایمن زیست محیطی و بازیافت مانیتورهای رایانه با تجربه هستند.

monitor waste 2
monitor waste 2

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید