انقلاب الکترونیکی

انقلاب-الکترونیکی

انقلاب-الکترونیکی


انقلاب الکترونیک نحوه زندگی، ارتباط ما را تغییر داده و مردم را در سراسر جهان به هم نزدیکتر کرده است.

ما در عصر بزرگی از پیشرفت فناوری هستیم و نسلی هستیم که شیفته فناوری هستیم. ما ابزارهای مختلفی داریم – از لوازم خانگی گرفته تا رایانه ها و لپ تاپ هایمان، تا تلفن های همراه همیشه در حال تغییر.

تقریباً هر چند وقت یکبار که لباس های جدید می خریم، وسایل خود را عوض می کنیم. هر بار که یک ارتقاء جدید ارائه می شود، ما ابزارهای قدیمی خود را دور می اندازیم و یک گجت جدید می خریم.

آیا می توانید تصور کنید که چقدر زباله الکترونیکی تولید می کنیم؟ همه چیز کجا می رود؟

فرهنگ استفاده و دور ریختن


زباله‌های الکترونیکی ابزارها و ابزارهای الکترونیکی هستند که عمر مفید آن نزدیک یا در حال پایان است. این شامل دستگاه های الکترونیکی منسوخ شده، تلفن های همراه، نوت بوک ها، کنسول های بازی و اجزای آنها می شود.

در اینجا برخی از حقایق زباله های الکترونیکی وجود دارد که برای شما جالب و نگران کننده است:

ما سالانه حدود 40 میلیون تن زباله الکترونیکی در سراسر جهان تولید می کنیم. این مانند پرتاب 800 لپ تاپ در هر ثانیه است.
یک کاربر معمولی تلفن همراه هر 18 ماه یکبار دستگاه خود را تعویض می کند.
زباله های الکترونیکی 70 درصد از کل زباله های سمی ما را تشکیل می دهند.
تنها 12.5 درصد از زباله های الکترونیکی بازیافت می شوند.
85 درصد از زباله های الکترونیکی ما به محل های دفن زباله فرستاده می شود و زباله سوزها عمدتاً سوزانده می شوند و سموم مضر را در هوا آزاد می کنند!
وسایل الکترونیکی حاوی سرب هستند که می تواند به سیستم عصبی مرکزی و کلیه ها آسیب برساند.
رشد ذهنی کودک می تواند تحت تاثیر قرار گرفتن در معرض سطح پایین سرب قرار گیرد.
رایج ترین اقلام الکترونیکی خطرناک عبارتند از مانیتورهای رومیزی LCD، تلویزیون های LCD، تلویزیون های پلاسما، تلویزیون ها و رایانه های دارای لوله اشعه کاتدی.
زباله های الکترونیکی حاوی صدها ماده هستند که بسیاری از آنها سمی هستند. این شامل جیوه، سرب، آرسنیک، کادمیوم، سلنیوم، کروم و مواد بازدارنده شعله است.
80 درصد زباله های الکترونیکی در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر به آسیا منتقل می شود.
سالانه 300 میلیون رایانه و 1 میلیارد تلفن همراه تولید می شود. پیش بینی می شود سالانه 8 درصد رشد کند.
آیا زباله های الکترونیکی بد هستند؟
بسیاری از زباله های الکترونیکی ما به محل های دفن زباله آسیا یا آفریقا ختم می شوند. روش بازیافت در این محل‌های دفن زباله، «بازیافت» مورد نظر ما نیست. زباله های الکترونیکی برای من و شما، برای سیاره ما و به ویژه برای کارگران دفن زباله بد است.

زباله های الکترونیکی در محل های دفن زباله دفن یا سوزانده می شوند که سموم آنها زمین، هوا و آب ما را آلوده می کند. بیشتر اوقات، آنها به کشورهای در حال توسعه فرستاده می شوند، جایی که کارگران فلزات گرانبها را از وسایل الکترونیکی دور ریخته شده استخراج می کنند.

کارگران سایت های زباله الکترونیکی به طور متوسط ​​1.50 دلار در روز دستمزد می گیرند. آنها در حین کار با مواد سمی موجود در سایت محافظت نمی شوند. آنها اولین کسانی هستند که سمومی را استنشاق می کنند که هنگام سوختن قطعات الکترونیکی در هوا آزاد می شوند. بسیاری از این کارگران کودک هستند!

چرا باید وسایل الکترونیکی را بازیافت کنیم؟
تلفن های همراه و سایر وسایل الکترونیکی حاوی فلزات گرانبهایی مانند طلا و نقره هستند. ایالات متحده به تنهایی سالانه تلفن های همراه با طلا و نقره 60 میلیون دلاری را دور می اندازد.
بازیافت 1 میلیون لپ تاپ باعث صرفه جویی در انرژی معادل انرژی مصرفی سالانه 3600 خانه در ایالات متحده می شود.
بیشتر اجزای E-Waste تجهیزات الکترونیکی هستند که می توانند مجددا مورد استفاده قرار گیرند و برای بازیابی مواد بازیافت شوند.
در مورد زباله های الکترونیکی شخصی خود چه کنیم؟
در مورد دفع صحیح وسایل الکترونیکی شما گزینه های مختلفی وجود دارد.

تلفن همراه قدیمی شما همچنان می تواند توسط شخص دیگری استفاده شود. همینطور با کامپیوتر یا تلویزیون قدیمی شما. آن را به دوستان، موسسات خیریه یا برنامه های اطلاع رسانی جامعه اهدا کنید – حتی به یک غریبه! این بهتر از این است که مواد زاید الکترونیکی خطرناک در جایی به محل دفن زباله ختم شوند. در عین حال کسی را خوشحال می کنید. این یک گزینه برد-برد است!
یک بازیافت زباله الکترونیکی معتبر پیدا کنید. کسانی که گواهینامه ندارند فقط آن را به جای دیگری می فرستند که بتواند آسیب خود را وارد کند.
بخشی از راه حل باشید و به کاهش زباله های الکترونیکی ما کمک کنید.

ما نمی‌توانیم شما را از تغییر دستگاه‌هایتان هر چند وقت یکبار که می‌خواهید منع کنیم، اما دستگاه‌های قدیمی‌تان را به درستی دور بیندازید. وقتی صحبت از زباله های الکترونیکی می شود، احتمالاً شخص دیگری در جهان وجود دارد که می تواند از دستگاه های ناخواسته شما بهره مند شود. قبل از دور انداختن آنها را پیدا کنید. بیایید زباله های الکترونیکی خود را تا حد امکان از محل های دفن زباله دور نگه داریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید