قیمت ضایعات الکترونیکی

تاریخ بروزرسانی قیمت ها 1401/06/28

قیمت ضایعات الکترونیکی

نوع ضایعات الکترونیکیقیمت خرید خرده ای ضایعات الکترونیکی به تومانتوضیحات
1قیمت برد موبایل چینی480000قیمت بر حسب کیلو گرم
2قیمت برد موبایل هندی220000قیمت بر حسب کیلو گرم
3قیمت برد های قهوه ای مانند شاسی تلویزیون، برد رادیو تلوزیون، برد لامپ9000-قینت دقیق بردهای قهوه ای ضایعاتی نسبت به نوع قطعات و نوع برد متفاوت استقیمت بر حسب کیلو گرم
4قیمت باطری موبایل و تبلت20000قیمت بر حسب کیلو گرم
5قیمت ضایعات برد اصلی موبایل1370000قیمت بر حسب کیلو گرم
6قیمت ضایعات مادربرد50000قیمت هر عدد
7قیمت رم ضایعاتی10000قیمت هر عدد
8قیمت هارد ضایعاتی22000قیمت هر عدد
9قیمت کارت گرافیک ضایعاتی10000قیمت هر عدد
10قیمت پردازنده ضایعاتیتوافقیقیمت هر عدد بر حسب مدل
11قیمت ضایعات درایو نوری یا cd15000قیمت هر عدد
12قیمت ضایعات پاور20000قیمت هر عدد
13پاور گرین-پاورهای برند GREEN100000330 وات و بالاتر در صورت عدم تعمیر
14قیمت مانیتور CRT110000قیمت هر عدد
15قیمت مانیتور LCD ضایعاتی50000قیمت هر عدد
16قیمت تلویزیون LCD ضایعاتیتماس بگیریدقیمت هر عدد
17قیمت تلویزیون 20 و 21 اینچتماس بگیریدقیمت هر عدد
18قیمت کیس کامل ضایعاتیتماس بگیریدبا توجه به قطعات داخل کیس
19قیمت کارت صوتی/مودم/شبکه8000قیمت هر عدد
20قیمت پرینتر/کپی/فکستماس بگیریدکیلویی
21قیمت ضایعات ماوس و کیبوردتوافقیقیمت هر عدد
22قیمت قاب کیس30000قیمت هر عدد
23قیمت آداپتور و کابل برقتماس بگیریدقیمت بر حسب کیلو گرم
24قیمت فن سی پی یوتماس بگیریدقیمت بر حسب کیلو گرم
25قیمت دستگاه های بانکی و صنعتیتوافقیقیمت هر عدد
26قیمت کولر، یخچال و سایر دستگاه هاتوافقیقیمت هر عدد
27قیمت سی دی سوخته5000قیمت بر حسب کیلو گرم
28قیمت فیلم و عکس رادیولوژی480000قیمت بر حسب کیلو گرم
29 قیمت برد الکترونیکی پاوریتماس بگیریدقیمت بر حسب کیلو گرم
30قیمت سی دی رام12000قیمت برحسب عدد

ضایعات الکترونیکی یک ماده بازیافتی بسیار ناهمگن است. در این مورد، قیمت‌های خرید بر اساس محتویات فلزی موجود است، که به موجب آن محتویات طلا، نقره، پالادیوم و مس مربوطه از جزء به جزء، از PCB به PCB و از تراشه به تراشه متفاوت است، به این معنی که معیارهای مرتب‌سازی برای e را مشخص می‌کنیم. گروه های قیمت ضایعات به منظور محاسبه ارزش خرید منصفانه. تمام باتری ها باید برداشته شوند. قیمت‌های خرید ما به‌طور خودکار چندین بار در روز با قیمت‌های فعلی فلزات تنظیم می‌شود. برای مقادیر بیشتر PCB یا اجزای یکسان از صنعت، پس از تعیین محتوای فلزی در آزمایشگاه خود، قیمت‌های خرید فردی را بر اساس نمونه‌های ارسالی محاسبه می‌کنیم.

وقتی به کارهای روزمره ای فکر می کنیم که مردم می توانند برای محافظت از محیط زیست انجام دهند، بازیافت اغلب به ذهن خطور می کند. این یک عمل چندین دهه است که در آن مردم این مفهوم را پذیرفته اند که ما باید از مواد، حتی الکترونیک، برای حفظ منابع تجدیدناپذیر خود استفاده مجدد کنیم. اما هزینه بازیافت وسایل الکترونیکی به طور خاص چقدر است و چرا باید به آن اهمیت دهیم؟

امروزه بازیافت بسیار پیچیده تر و گسترده تر شده است. توسط دولت های محلی و شرکت های خصوصی مدیریت پسماند به عنوان یک خدمات عمومی انجام می شود. این بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره برای اکثر شهرها است، و مردم آن را بیشتر به عنوان یک وظیفه مدنی به جای یک فعالیت داوطلبانه در نظر می گیرند.

اما دقیقا چه چیزی بازیافت الکترونیک را از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می کند؟ آیا بازیافت ارزش هزینه را دارد؟ طبق تعریف، بازیافت «فرایند تبدیل مواد زائد به مواد قابل استفاده مجدد» است. اکثر محصولات و ضایعاتی که ما هر روز استفاده/تولید می کنیم قابل بازیافت هستند. با این حال، بازیافت ارزش پولی خود را تنها در صورتی ثابت می کند که محصولات بازیافتی فروخته شده در بازار، درآمد کافی برای جبران هزینه های فرآیند (یعنی عملیات، نیروی کار و غیره) ایجاد کنند. مانند بسیاری از خدمات در اقتصاد بازار آزاد، هزینه بازیافت الکترونیک با شرایط اقتصادی در نوسان است.

قیمت ضایعات الکترونیکی

آیا بازیافت الکترونیک مقرون به صرفه است؟
تجارت بازیافت نه تنها مزایای زیست محیطی بی شماری دارد، بلکه می تواند بسیار سودآور نیز باشد. تخمین زده می شود که 100 میلیارد دلار تجارت در سراسر جهان است. اما این رقم به عوامل خاص بازار به ویژه در مورد زباله های الکترونیکی بستگی دارد. این شامل هر محصولی می شود که با برق کار می کند (مانند لپ تاپ، تلویزیون، استریو و غیره). این محصولات حاوی کالاهای مختلفی هستند که شامل انواع فلزات، پلاستیک و سایر مواد مبتنی بر نفت است. به همین دلیل، بازار فعلی بازیافت مواد الکترونیکی با قیمت نفت همبستگی دارد.

روش کار این بازار ساده است. اول از همه، شرکت هایی که محصولات الکترونیکی تولید می کنند باید مواد خود را از فروشندگان کالا خریداری کنند. در یک سیستم بازار آزاد، شرکت‌ها معمولاً می‌خواهند ارزان‌ترین کالاهای ممکن را بخرند تا سود خود را به حداکثر برسانند. همانطور که گفته شد، اگر نفت ارزان باشد، تولید فلزات و پلاستیک های جدید نیز ارزان می شود. شرکت ها آن کالاهای جدید را به جای کالاهای بازیافتی خریداری خواهند کرد. کالاهای بازیافتی تنها زمانی ارزش دارند که قیمت نفت بالا باشد زیرا قیمت ساخت مواد جدید بسیار گران می شود. در حالی که قیمت محصولات الکترونیکی جدید به طور کلی ثابت است، هزینه های ساخت محصولات بین فروشندگان بازیافت و تولید کننده با نوسان قیمت نفت تغییر می کند.

هزینه های بازیافت وسایل الکترونیکی چقدر است؟
در میان محصولات زائد الکترونیکی اقلام خاصی وجود دارد که دارای ارزش بالاتر و مواردی هستند که ارزش کمتری دارند. اقلام با ارزش شامل لپ‌تاپ، نمایشگر، گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، تلویزیون‌های صفحه تخت و به طور کلی هر وسیله الکترونیکی است که ارزش فروش مجدد خوبی دارد. اقلام کم ارزش که به عنوان دستگاه های الکترونیکی زباله جهانی (UWED) نیز شناخته می شوند، بیشتر در معرض از دست دادن ارزش خود در هنگام کاهش قیمت نفت هستند زیرا فروش مجدد آنها دشوار است. اینها عبارتند از صفحه کلید، تلویزیون های CRT، سیم، چاپگر، مایکروویو، اسکنر و روتر. به عبارت دیگر، بیشتر اقلام الکترونیکی که در نهایت به زباله می روند.

مشکل اقلام کم ارزش این نیست که قابل بازیافت نیستند، بلکه با قیمت پایین نفت برای بازیافت بسیار گران می شوند (ما آنها را با قیمت 0.75 در هر پوند بازیافت می کنیم). این منجر به دفع آنها در محل های دفن زباله به عنوان یک جایگزین ارزان تر می شود. به نقل از استیسی وانک اسمیت از NPR; کلمه ای برای بازیافت وجود دارد که دیگر سودی ندارد – به آن زباله می گویند.

monitor waste
قیمت ضایعات الکترونیکی

چه می توانیم انجام دهیم
یکی از مأموریت‌های ما در حامی بازیافت این است که تمام وسایل الکترونیکی را از محل‌های دفن زباله خارج از کشور به فروشندگان بازیافت مسئول محلی هدایت کنیم. این بدان معنی است که ما سعی می کنیم تمام اقلام الکترونیکی را که از درهای ما می آیند بپذیریم، اگرچه هزینه های زیادی را به همراه داشته است. اقلام UWED بیشتر ارزش کالایی خود را از دست داده اند زیرا اکنون برای شرکت ها خرید فلزات و پلاستیک های جدید تولید شده نسبت به فلزات بازیافتی ارزان تر است.

با وجود این، همه ما وظیفه مدنی داریم تا اطمینان حاصل کنیم که زباله های ما مسئولانه پردازش می شوند و در کشورهای در حال توسعه تخلیه نمی شوند. این بدان معناست که ما باید کل هزینه های چرخه عمر محصولاتی را که ایجاد می کنیم در نظر بگیریم. ما باید برای یک مدل پایداری واقعی تلاش کنیم. بخشی از ماموریت ما آموزش مردم در مورد هزینه واقعی بازیافت وسایل الکترونیکی است، که امیدواریم این مقاله تا حدودی روشنگر آن باشد.

اگر ضایعات الکترونیکی در اصفهان یا در دیگر مناطق کشور ایران دارید با حامی بازیافت تماس بگیرید تا با بهترین قیمت ممکن و هزینه حمل و نقل رایگان از شما خریداری کند.

قیمت ضایعات الکترونیکی
تماس بگیرید